Next product
Sale
HP ProLiant DL560 G10 Server RAM 32GB PC4 2400T Memory
  • Product: 32GB PC4 2400T Server RAM
  • Category: Refurbished
  • Manufacturer: Kingston
  • Memory Speed: 2400 MHz
  • Product Bus Type:  PC4-2Rx4
  • Pins: 288Pin
  • Voltage: 1.2V
    6 Months Hardware Warranty
    Exclusive of Taxes***
Call for Enquiry
Categories: ,
Description
Description
Buy HP ProLiant DL560 G10 Server RAM 32GB PC4-2400T Memory – Product Explanation
Moreover, with a high memory speed of up to 2400MHz, this RAM significantly improves application responsiveness and system throughput. Additionally, it is ideal for virtualization, database processing, in-memory analytics, and enterprise workloads, allowing the DL560 G10 server to perform at its full potential without bottlenecks.