Next product
Sale
Dell PowerEdge R540 Server RAM 32GB PC4 2400T Memory
  • Product: 32GB PC4 2400T Server RAM
  • Category: Refurbished
  • Manufacturer: Kingston
  • Memory Speed: 2400 MHz
  • Product Bus Type: PC4-2RX4
  • Pins: 288Pin
  • Voltage: 1.2V
    6 Months Hardware Warranty
    Exclusive of Taxes***
Categories: ,
Description
Description
Buy Dell PowerEdge R540 Server RAM 32GB PC4-2400T Memory – Product Explanation
Moreover, with 2400MHz memory speed, this RAM improves application response time and supports smooth multitasking across demanding workloads. Additionally, it is ideal for virtualization, database management, cloud workloads, multimedia processing, and 3D imaging, allowing your server to operate at full capacity without bottlenecks.